Moda ve Kadın

0
29

Moda kadınlar için hayatın olmazsa olmazı giyim, şık görünme, değişiklik, ve toplum için sürekli değişik görünmek anlamlarını taşımaktır.

Moda Nedir?

Moda kadınlar için  vazgeçilmez bir parça haline gelmiştir, kadınlar için odak noktasıdır, kendini güzel görmesidir, hemen hemen hergün değişiklik yapma şık görünme tarzıdır. Moda analizini genelde her kadın takip eder ve buna uymaya çalışır. Fakat kadınların bir türlü beğenemediği o elbiseler ve ayakkabılar için nedense hep çok çaba göstermekten hiç vazgeçemezler. Evde, iş yerinde, düğünde, özel bir günde elbette ki kadınlar süslenmek için elinden geleni yaparlar, ama onlar için acaba güzel görünüyormuyum? sorusu veya düğündeki davetçiler için saçlarım bozulmuş olabilir mi? gibisinden akıla soru işaretleri yer vermektedir. Erkeklerin kesinlikle bu durumu çok fazla yadırgadıkları olmuştur. Bir yere davetlisiniz ve eşinizi bekliyorsunuz çıkmanız için ama halen hazır konumda değil. Bunu artık sıkça yaşamaya başladık değil mi ? kadınlar.

Moda’nın kadınlar da yarattığı stresi ve telaşı eminim ki hiçbişey yaratmamıştır diye düşünüyorum. Akıllarda oluşan hep o soru telaşesiyle, güzel görünüyormuyum acaba? gibi düşüncelere kapılmaları kadın’ların düşünce potansiyelini bu tür moda stresiyle alıkoymaktadir. Her kadın güzel ve şık görünmek ister. Ama moda’yı takip etmek gibisi yok sanırım bazı kadınlar için? Birçoğu kadın pahalı elbiseler giymek ve farkındalığını çevreye göstermek istemektedir.

Erkekler için moda pek ilgi odayı değildir aslında, şık bir pantolon üzerine oturmuş medium bir gömlek ile işi tamamen sadeleştirmeye bakmaktadirlar. Tabi bu konuda kadınların eline asla su dökülmez diyorum. Erkek moda platformlarında pek çok erkek arkadaşlar kendini şık görünüm için netleştiremezler. Genelde mağazalarda da çook fazla takıldıkları söylenebilir aslında.

Kısacası Moda bir yaşam tarzıdır.. Asla vazgeçilmezimizdir..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi buraya girin