Kadınların Vazgecemedigi Türk Kahvesi ve Yapılışı

0
70

Türk Kahvesi denilince aklınıza o vazgeçilmez lezzet geliyor değil mi ? Tabiki hepimiz biliyoruz ki ülkemizin asla vazgeçmediği ve damakta aldığınız o tadı kesinlikle unutturmayacak türden. Günde 3 veya 4 fincan kahve hepimizin hakkı olsa da asla o lezzeti bırakmayacağımız aşikar.

Bir kahvenin kırk yıl hatırı var deyimini hepimiz biliyoruz. O halde hemen arkadaşınızı kahve içmeye davet etmeye ne dersiniz? Dostluğunuz, küslüğünüz ve dargınlığınız emin olun ki ilk gün ki gibi sıcak kalacak. Arkadaşınızın kırıcı bir sözü sizi üzmez mi ? İlla ki kırılacaksınız bunu telafi edecek tek şey kahve ikramıdır. Sizi mutlu edecek insanlara yaklaşın. Güzel şeyler düşünün ve iyi şeyler olmasını dileyin hayattan. İnsanlara ve hayata negatif bakmayın eğlenceli vakitler geçirmeyi deneyin. Kahve’nin Size verdiği o hazzı arkadaşınıza belli etmekten çekinmeyin.  Hadi o zaman kalkalım yerimizden ve mutfağın yolunu tutun. Emin  olun mutluluğa yaklaşacaksınız.

TÜRK KAHVESİ NASIL YAPILIR?

Cevze ya da türk kahvesi makinesi
kullanıyorsanız toz ya da küp şeker
Türk kahvesi
Kahve fincanı

Soğuk ve klorsuz içme suyu kullanın. Her fincan için o fincanla 1 fincan su koyun. Her fincana 2 çay kaşığı türk kahvesi oranlayın. Şekersiz içiyorsanız şeker kullanmayın. Orta şeker için 1 küp şeker ya da 1 çay kaşığı toz şeker kullanın. Şekerli kahve için 2 küp şeker ya da 2 çay kaşığı toz şeker kullanın. Malzemeleri cezvede ya da kahve makinesinde karıştırın. Ocakta yapanlar için; en küçük gözü en kısık ayarda kullanın. Kahveyi ocağa koyunca asla karıştırmayın. Böylece bol köpüklü kahve yapacaksınız. Kahve kabarmaya başlayınca köpüğü kaşıkla alın fincana koyun. Taşma aşamasında hemen kahveyi fincana boşaltın.

Hadi hanımlar iş başına. Afiyet olsun.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi buraya girin