Kadınlar Neden Makyaj Yapar?

0
25

Kadınlar Neden Makyaj Yapar? Niçin Her Zaman Makyaj Yapma Gereksinimi Duyarız?

Genelde kadınların benimsediği sürekli kendini ön plana çıkarmayı istedikleri tek şey muakkak makyajıdır. Makyaj yapmak artık günümüz kadınların bir nevi hobi haline getirmiştir. Makyaj malzemeleri kullanırken çok dikkat etmeli, aksi takdirde cildinizin bir süre sonra bozulmasına neden olabilmektedir. Makyaj malzemesi alırken kalitesine ve içerisinde katkısız madde olmadığına dikkat etmeniz gereken unsurlarlardan başlıcası aslında.

Kadın’lar o gün makyaj yaptığı zaman kendini eşşiz güzelliğiyle hissetmesidir. Streslerden arınmasıdır. Günübirlik yapılan bu makyaj model’lerini her bayanda görmek mümkün. Boşanmış veya ilişkisi olmayan bir kadın için makyaj yapmak çok harika gelebilir.  Çarşıda dolaşıyor iken toplum içerisinde güzel görünmek ve hissetmek en ön plandadır kadınlar için.

Bu soruyu beş bayan arkadaşa sorduk, ve içlerinden bir tanesi kesinlikle makyaj yapmıyorum ve tavsiye etmiyorum şeklinde yanıtını aldık. Fakat bende bu soruya cevapsız kalamadım ve aynı şekilde katıldığımı söyleyerek ona eşlik ettim. Buna istinaden, diğer 4 kadın’dan ise aldığımız yanıtlardan bazıları;

1: Güzel görünmek için

2: Kendimi iyi hissetmek için

3: Özgüven sağladığı için gibi yanıtlar aldık.

Kadınların çoğu iç seslerini genelde dinlemeye meyillidir. Özel bir davete katıldıkları zaman acaba nasıl görünüyorum? endişesine kapılmak kesin bir kaçınılmazdır. Hakikat şu ki Allah herkesi eşit şekilde yaratmıştır, kimsenin kimseden üstünlüğü yoktur. Ama şu konuda bir gerçek kesinlikle çirkin kadın yoktur, bakımsız kadın vardır sözünü burada kullanmayı tercih ederim.

İngiltere kaynaklı bir haber de, Asya merkezli olan bir kozmetik firması adına, beyin uzmanı Dr. Ken Mogi ve ekibi tarafından uzun bir araştırma sonucunda ortaya ilginç sonuçlar çıkmıştır. Makyajlı ve Makyaj’sız olarak kadının tepkilerini ölçen araştırmalarda ise, algıların farklı tepkimelere yol açtığı sonucuna vardı.

Makyaj kullanmayan ve tavsiye etmeyen kadınlar, doğanın eşsiz güzelliğiyle göz kamaştırıcı sadeliğin verdiği anlatılmaz çoşkuyu tarif edemediklerini bir kez daha anlamış olduk. Güzellik görecelidir kavramını, insan nasıl bakarsa öyle görürmüş diyerek yazımızı makyaj makalemizi bitiriyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi buraya girin